Раніше музей Запорізького козацтва, що на Хортиці, та об’єкти навколо нього, були непридатні для відвідування маломобільними групами населення. А такими є люди з інвалідністю, тимчасовими травмами та захворюваннями, люди поважного віку та деякі інші. Але сьогодні, завдяки реалізації програми Президента “Велика реконструкція”, музей на Хортиці та інші культурно-історичні об’єкти стають доступними.
Сьогодні голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух разом з групою запоріжців з інвалідністю, які були представлені громадськими організаціями “Українське товариство сліпих” , Всеукраїнською молодіжною громадською організацією “Соціальний вектор”, Запорізький обласний конгрес осіб з інвалідністю, ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» та вченими ЗНУ особисто перевірили та оцінили якість інклюзивної складової реконструйованих об’єктів на Хортиці. Учасники заходу обійшли Козацьке коло, пройшлися Тарасовою стежкою та піднялися на Курган національної єдності.
Так, пересуваючись пішохідною доріжкою по Козацькому колу, люди з вадами зору без допомоги сторонніх осіб у доволі швидкому темпі рухалися доріжкою, яку було викладено тактильною плиткою.
Оглядаючі скульптури та путівники, учасники заходу висловили задоволення з того, що паралельно з текстом Брайля, інформацію можна отримати завдяки кюаркодам. Адже сьогодні за словами учасників майже всі люди з маломобільних груп мають мобільні телефони з відповідними функціями зчитування. А це набагато полегшує отримання історично-довідкової інформації та, відповідно, збільшує задоволення від перебування на Хортиці .
Після прогулянки Тарасовою стежкою та сходження на Національний курган єдності, учасники заходу залишилися задоволені якістю огорожі, але висловили побажання з часом запустити човникові електроскутери, що полегшить сходження. Побажання знайшло підтримку у голови ОДА Олександра Старуха та генерального директора Національного Заповідника “Хортиця” Максима Остапенка.
Учасники “тестування” висловили побажання щодо налагодження більш якісного транспортного забезпечення. Адже не всі мають власні автомобілі.
А найбільшим об’єктом, що викликав одноголосне схвалення, стала вбиральня, спроєктована для людей з особливими потребами. Підсумовуючи майже півторигодинне спільне тестування елементів інклюзії на реконструйованих об´єктах, голова ОДА Олександр Старух подякував учасникам заходу за проведену експертизу:
— Нам важливе кожне ваше зауваження. Вони будуть опрацьовані і надіслані проектантам у найкоротші строки. І, відповідно, знайдуть своє відображення у проінспектованих нами сьогодні об’єктах. Обласна адміністрація винесе на обговорення на своїх офіційних сайтах програму із забезпечення та розвитку безбар´єрності в Запорізькій області. Обговорення триватиме до 10 жовтня. Долучайтеся, — звернувся до запоріжців Олександр Старух.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю