В рамках реалізації проєкту «Створення та впровадження системи інформаційно-консультаційного забезпечення бізнесу Бердянської міської територіальної громади» для представників малого та середнього бізнесу фахівці податкової служби Запорізької області провели онлайн консультацію щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій з 1 січня 2022 року.
Про практичне використання РРО та програмних РРО відповідно до вимог законодавства детально розповіла фахівчиня відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Запорізькій області Світлана Чічкань.
Вона повідомила, що РРО або ПРРО не застосовують платники єдиного податку першої групи. До 1 січня 2022 року фізичні особи-підприємці платники єдиного податку другої-четвертої груп працюють без касових апаратів, якщо обсяг доходу за рік не перевищує 220 розмірів мінімальної зарплати. Але обов’язкове використання (П)РРО передбачено для ФОПів, які торгують технічно складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту, продають лікарські засоби, вироби медичного призначення та надають платні послуги у сфері охорони здоров’я, реалізують ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння (у т.ч. органогенного утворення) та напівдорогоцінного каміння.
З 1 січня 2022 року застосування (П)РРО є обов’язковим для всіх суб’єктів господарювання, крім платників єдиного податку першої групи. Водночас Світлана Чічкань назвала випадки, коли можна не використовувати касовий апарат. Так, РРО не потрібен під час здійснення розрахунків за товари через:
банківську установу шляхом перерахування коштів із розрахункового рахунку на розрахункових рахунок (IBAN, онлайн банкінг);
– безпосереднє внесення готівки через касу банку для подальшого перерахування на розрахунковий рахунок;
– платіжний термінал та/або ПТКС, який належить банку.
Також платників проінформували про переваги у застосуванні новітньої касової техніки. Зокрема, РРО у смартфоні є простим у роботі, не передбачає обов’язкової необхідності встановлення принтеру, наймання додаткового працівника, а програмне забезпечення надається податкової службою безкоштовно. На сьогодні вже більше тисячі запорізьких підприємців успішно встановили і працюють з програмними РРО.
Крім того, йшлося про аспекти одноразового добровільного декларування активів фізичних осіб. Було роз’яснено порядок проведення податкової амністії, хто має право бути декларантом та які доходи підлягають декларуванню.
Під час спілкування місцеві підприємці отримали фахові відповіді на свої запитання.
Фотоматеріали по темі