Військовий після отримання поранення може одразу починати процедуру, щодо забезпечення протезами.
Михайло Цимбалюк
Про це під час ефіру заявив керівник Київського міського відділення фонду соцзахисту осіб з інвалідністю Михайло Цимбалюк.
«Є можливість допоміжних засобів для реабілітації. Можемо забезпечувати ними не тільки військовослужбовців, а й осіб з інвалідністю, які є на даний час знаходяться в Україні, та тих, хто перебуває за кордоном. Ми фінансуємося з державного бюджету. І кожен, хто звертається до нас за засобами для реабілітації забезпечується ними в повному об’ємі», — каже Михайло Цимбалюк.
Він підкреслив, що для військовослужбовців є спрощена система для отримання протезів.
«Цивільна особа для реабілітації має отримати певний статус. Особа з інвалідністю має отримати групу з інвалідністю, а потів вже розпочинати процедуру, щодо забезпечення протезами та іншими засобами реабілітації. Для військових ця процедура є іншою. Адже військовий після отримання поранення може одразу починати процедуру, щодо забезпечення протезами. Вони бувають різною складності. Тому потрібно розуміти, що все залежить від людини. Зокрема, від того, що вона хоче отримати. Для цього має бути висновок ВЛК, а також довідка від командира про отримання поранення. І вже під час реабілітації особа може звертатися до медиків для отримання протезів», — зазначає Михайло Цимбалюк.
За його словами, для отримання протезів не потрібно багато документів.
«Для цього у військових комісіях, госпіталях та лікарнях дуже часто є помічники, які можуть пояснити, які документи потрібні для отримання протезів чи засобів реабілітації. Протези бувають різної складності, відповідно цінової політики. Однак, хто звернувся у 2024 році за протезами чи засобами реабілітації були вчасно ними забезпечені на 100%», — резюмує Михайло Цимбалюк.