В Україні розробили дрон-перехоплювач «Багнет» для протидії російським ударним безпілотникам типу «Шахед» та «Гербер».
В Україні створили новий дрон-перехоплювач
Як повідомили розробники у коментарі «Мілітарному», комплекс на 85% складається з українських комплектуючих.
https://youtu.be/vI6N53YgBO8
«У найближчі місяці виробництво буде повністю локалізовано», — зазначили інженери.
«Багнет» вже застосовується в кількох підрозділах Сил оборони України та має підтверджені результати ураження повітряних цілей.
Дрон-перехоплювач здатен працювати на висоті до 5 км, а його дальність польоту сягає 40 км.
Останні зміни в конструкції враховують зростання швидкості «Шахедів» — до 220−250 км/год.
«Багнет» оснащено бойовою частиною вагою 1 кг з ударним ядром, яке дозволяє знищувати ворожі дрони в повітрі та мінімізувати ризик падіння небезпечних уламків.
Система має функцію автоматичного зльоту та повернення у разі невиявлення цілі. Програмне забезпечення забезпечує виведення до візуального контакту з дроном-ціллю й автоматичне прокладання оптимального маршруту.
Розробники працюють над впровадженням фінального донаведення, яке дозволить повністю автоматизувати комплекс і зменшити потребу у задіяному персоналі.
Основна мета — максимально спростити керування системою до формату «запустив і забув», що дозволить підвищити ефективність мобільних вогневих груп ППО.
Також створюється система «сплячих» бортів — віддалено керованих дронів, які можуть одночасно контролюватися з одного пункту. Наприклад, оператор у Києві, Львові або будь-якому іншому місті зможе керувати одразу трьома станціями, кожна з яких матиме до п’яти перехоплювачів.



