Ситуація з режимом СТРГ, сталася через перерозподіл рибної галузі завдяки ручній громадській раді.
Сергій Горбаченко
Про це під час ефіру на i-ua.tv заявив керівник спеціалізованого товарного рибного господарства (СТРГ) «Білоцерківське Нижнє водосховище» Сергій Горбаченко.
«Перерозподіл рибної галузі вирішили зробити через зміни в законодавстві. Зокрема, ситуація, яка відбулася з режимом СТРГ, сталася завдяки бездіяльності громадської ради. Тобто інституція, яка повинна слідкувати за державним органом, не те що не працює, а годується з його рук. Це при тому, що в жовтні 2021 року від громадської ради було направлено відкритий лист до президента Зеленського, парламенту, НАБУ та ДБР, щодо критичного стану рибного господарства в Україні. А у додатку до цього листа, зокрема, в другому пункті про спецрежим СТРГ сказано, що це начебто злочинний режим. Тобто таким чином була побудована ручна схема. Адже на цей лист чекали. А коли він спустився в лоно прокуратури, то запустився механізм судів», — каже С. Горбаченко.
За його словами, після цього одразу запустився перший закон 5119, який в подальшому було ветовано президентом.
«В цьому документі СТРГ прирівнювали до аквакультури. Саме тому все виглядає так, що є певна група людей, які створили та запустили весь цех механізм. Зокрема, згідно з яким, майже 200 СТРГ стали незаконними. А все тому, що закрили Держгеокадастр. Після чого вирішили зробити реєстрацію державного майна, як реєстрацію комунальної власності. Все це дозволило викачати ресурси з режиму СТРГ на час воєнного стану. Адже площа під СТРГ дорівнює 136 тисячам га, які зариблюють на 100 млн гривень. Адже саме СТРГ самотужки, а власні кошти відновлював зариблення у водоймах», — резюмує С. Горбаченко.



