Завдяки підтримці АТ «Мотор Січ» на території КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня» обладнано вертолітний майданчик. Відтепер заклад отримав у користування модифікований гелікоптер Мі-2МСБ для аеродинамічної евакуації хворих.
Сьогодні під час презентації авіаційної техніки лікарі разом з вертолітною бригадою змоделювали ситуацію з транспортуванням тяжкохворого пацієнта. Під час надання першої кваліфікованої медичної допомоги критичне значення має кожна хвилина, і саме аеротранспортування дозволяє скоротити шлях до медзакладу. Санітарний гелікоптер здатен працювати в складних погодних умовах, вдень і вночі, тож має низку переваг перед наземним транспортом. При цьому, як продемонстрували лікарі, санітарний вертоліт оснащений вбудованим медичним обладнанням, під час виконання рейсу на борту знаходитиметься медична бригада.
Перебуватиме авіаційний транспорт на базі АТ «Мотор Січ», до обласної лікарні він зможе долетіти за три хвилини.
На презентації технічних можливостей у наданні невідкладної медичної допомоги й транспортуванні хворого з використанням санітарної авіації були присутні президент АТ «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв, перший заступник голови облради Людмила Любім, заступник голови ради Владислав Куценко, голова облдержадміністрації Олександр Старух. Разом з директором КНП «ЗОКЛ» Ігорем Шишкою вони відповіли на запитання журналістів та поділилися враженнями й перспективами розвитку подібних проєктів в межах всієї країни.
За словами В’ячеслава Богуслаєва, підприємство отримало замовлення на 25 санітарних гелікоптерів, які працюватимуть в Україні, а це додаткові можливості для розвитку запорізького підприємства. Наразі 28 вертольотів МІ-2МСБ з сумарним напрацюванням 6000 льотних годин успішно експлуатуються в авіаційних підрозділах збройних сил України. Відтепер запорізькі гвинтокрили допомагатимуть медикам у порятунку життів.
Головний лікар клінічної обласної лікарні розказав, що вертолітний майданчик створено за всіма технічними потребами з урахуванням умов логістики по території лікарні. У 90% випадків лікарі закладу можуть надавати необхідну медичну допомогу хворим, втім саме з цього майданчика санітарний гвинтокрил зможе за потреби доставляти пацієнтів і в інші лікарні.
— Нам є чим пишатися, — зауважив заступник голови ради Владислав Куценко. – Сьогодні ми змогли побачити, як працюватиме система транспортування з використанням авіаційної техніки, і добре, що досвідом запорізьких медиків та авіаконструкторів зможе скористатися вся Україна. Обласна влада спрямовує зусилля на розвиток саме галузі охорони здоров’я, надається підтримка для розвитку обласної комунальної лікарні, приміром, на останній сесії на потреби закладу депутати спрямували близько 11 млн грн. Це лише зайвий раз підкреслює — важливі справи робляться лише спільними зусиллями.
Своєю чергою, Людмила Любім подякувала підприємству «Мотор Січ» за підтримку ініціатив розвитку галузі охорони здоров’я регіону й підвищення рівня медичної допомоги в нашій області. Надалі обласна рада та обласна державна адміністрація відпрацюють обласну програму охорони здоров’я з урахуванням потреб на фінансування витрат для роботи санітарного гелікоптера.
Відділ комунікацій Запорізької обласної ради