Однофазні асинхронні електродвигуни дозволяють перетворити електричну енергію, що надходить з мережі 220 В, на механічну енергію обертання валу. Однофазні двигуни загальнопромислового призначення серії АІРЕ дозволяють запустити побутові прилади, електроінструменти, конвеєрні лінії, насосні та вентиляційні установки. Невелика вартість та довговічність таких двигунів дозволяє використовувати їх у легкій промисловості, дерево- та металообробці, у виробничих цехах, лабораторіях та сільському господарстві.
Конструкція однофазного двигуна
Якщо подивитися усередину мотора, конструктивно однофазні двигуни асинхронного типу дуже прості, їхніми основними частинами є статор та ротор, захищені чавунним чи алюмінієвим кожухом. Нерухомий статор забезпечує створення магнітного поля в момент обертання розташованого всередині нього рухомого ротора. У статора є дві обмотки, розміщені одна до одної під кутом, а у ротора – короткозамкнена обмотка з мідними або алюмінієвими стрижнями. Частоти статора та ротора ніколи не синхронізуються. Обертання ротора викликає появу електрорушійної сили та крутного моменту, завдяки якому привідний вал починає рухатись.
Застосування однофазних електромоторів
Асинхронні однофазні електричні двигуни можуть мати частоту обертання 1500 або 3000 об/хв. Потужність моторів АІРЕ залежно від моделі може становити від 120 до 2200 Вт, цього достатньо для багатьох побутових електроприладів. Однофазні асинхронні двигуни використовуються в:
- шуруповертах та дрилях;
- системах рекуперації повітря;
- кондиціонерах та вентиляторах;
- ліфтах, підйомниках;
- системах відчинення воріт;
- конвеєрах.
Однофазні мотори поширені в техніці для садівництва та фермерства, їх можна знайти в електротранспорті, насосних та димовідвідних системах.
Як вибрати оптимальний однофазний двигун
Однофазні асинхронні двигуни можуть використовуватись у компресорах, промислових вентиляторах або верстатах. Щоб вибрати найкращий варіант енергоефективного однофазного двигуна, слід звернути увагу на:
- монтажне виконання, двигун можна встановлювати з кріпленням на лапах, на фланці або комбіновано;
- необхідність фіксованої або регульованої швидкості;
- умови експлуатації.
Якщо у підключеному до привода обладнанні слід змінювати потужність та швидкість обертання вала, двигуни комплектують редукторами та частотними перетворювачами.
Розмір та потужність однофазного двигуна
Головними параметрами однофазного асинхронного електромотора є номінальна потужність та габарити. Електричний двигун слід вибирати залежно від необхідної потужності та розмірів корпусу. Електромотор має монтуватись відповідно до вимог безпеки. Не слід використовувати двигуни з потужністю набагато більшою, ніж цього вимагає обладнання. Робота у ненавантаженому режимі суттєво знижує ККД та може призвести до швидкого виходу двигуна з ладу.