Нульове мито може бути пов’язане з доступом США до українських надр і не тільки.
Стів Віткофф
Про це в коментарі i-ua.tv заявив голова Комітету економістів України Андрій Новак.
«Маємо пропозицію від США щодо нульового мита на українські товари, які продаються на американському ринку. Поки що це варто розглядати лише як ініціативу. Потрібно розуміти, в межах якого договору чи угоди між Україною та США така пропозиція може бути реалізована. Очевидно, що до ініціатив США на чолі з президентом Трампом, який є бізнесменом, слід ставитися обережно. Такі бізнесмени, як Трамп, в одноосібному порядку нікому нічого не дають — ані привілеїв, ані пільг, тим більше нульових мит. Зрозуміло, що Трамп хоче щось отримати взамін від України. Питання лише в тому, що саме. Зокрема, якою буде зустрічна плата за американське нульове мито», — зазначає А. Новак.
Він не виключає, що йдеться про доступ до рідкоземельних металів на території України, адже між Україною та США вже було підписано відповідний меморандум.
«Також можливі певні політичні поступки з боку України в межах гіпотетичної мирної угоди. Не виключено, що мова може йти і про будівництво американських АЕС на території України. Однак робити будь-які висновки наразі передчасно», — наголошує експерт.
За його словами, скористатися нульовим митом зможуть передусім українські аграрії та металурги.
«Україна експортує небагато продукції, окрім аграрної та найпростішої металургійної — труб, рейок, арматури та металевих листів», — резюмує Андрій Новак.
Нагадаємо, що Спецпредставник США Стів Віткофф заявив, що американський президент Дональд Трамп розглядає можливість створення для України «безмитної зони», яка могла б стати поштовхом для розвитку промисловості в умовах післявоєнного відновлення.
Після завершення війни Україна може отримати зону вільної торгівлі без тарифів зі Сполученими Штатами, що істотно сприятиме відновленню країни. Про це під час виступу на Українському сніданку в Давосі заявив спецпредставник США Стів Віткофф.



