Вік птиці також впливає на те, чи легко втрачається тепло. Молода птиця має відносно мало пір’я (коефіцієнт опору теплопередачі (КОТ)), тому вона втрачає тепло швидше, ніж старша повністю оперена.
Про це повідомляється у публікації в журналі «Наше птахівництво».
За інформацією Майкла Зарика, інженера-спеціаліста кафедри птахівництва Університету штату Джорджія (США), молода птиця має більшу площу поверхні на 1 кг ваги, ніж доросліша птиця, що теж збільшує швидкість втрати тепла, порівнюючи з бройлером ринкової ваги.
Швидка втрата тепла молодими курчатами є основною причиною, чому зазвичай їхнє вирощування починається приблизно за температури 32°C й поступово знижується до 18–21°C, коли птиця досягає ринкової ваги.
Потрібно допомогти зменшити швидкість втрати тепла маленьким пташеням і збільшити, коли птиця стає старшою і відчуває труднощі з втратою тепла, потрібного для комфортного самопочуття, радиться у публікації.
Зауважується, що вік птиці – не єдиний чинник, що впливає на швидкість втрати тепла: тепловиведення від погано ізольованих стель і дахів або припливних клапанів, рівень активності птиці, ніч проти дня, тип і глибина підстилки також можуть впливати на цей процес. Що ще складніше – всі ці чинники взаємодіють.
Як наслідок, визначення того, як птиця «почувається» з будь-якою комбінацією чинників навколишнього середовища чи керування, потребує буквально тисячі досліджень.
Читайте також: Щільність посадки курчат впливає на комфортну температуру