Ініціатива зі створення молочних кооперативів для селян продемонструвала, що це незручно.
Про це розповів голова наглядової ради групи компаній «Молочний альянс» Сергій Вовченко, пише delo.ua.
«В українських реаліях великотоварне виробництво завжди дає кращу ефективність, тому фермеру з 40-50 головами ВРХ нереально конкурувати з компанією на 4 тис. голів. У великого виробника завжди більше ресурсів, краща кормова база, досвідченіші спеціалісти», ‒ пояснив він.
Практика збирання молока в селян, як це було в 2000-х, теж не працює.
«Тоді приватні підприємці відкривали в селах пункти приймання молока, а ми цистерною на 20 тонн збирали молоко в підприємців, ‒ зазначив Сергій Вовченко. ‒ В одному селі вдавалося зібрати 0,2-0,5 тонни, тобто машина мала щоранку об’їхати 12-15 сіл. Це було незручно, особливо влітку, коли температура сирого молока не повинна перевищувати 8 °С».
А за співпраці з великими холдингами молоковоз на одній фермі набирає повну цистерну сировини зі стабільними показниками якості, жиру, білку, мікробіології.
«Таке молоко коштує дорожче, але й сировину від населення треба доводити до кондиції, тому по факту ціна виходить те на те», ‒ зауважив Сергій Вовченко.
За його словами, зараз для виготовлення сиру «Молочний альянс» бере на один із заводів лише 3% молока від населення, вся інша сировина надходить від великотоварних виробників.
Як повідомлялося, підприємства «Молочного альянсу» переробляють вдвічі менше молока, ніж можуть.