Запорозька
19/11/2021
Незвичайну велоподорож куточками України влаштували двоє наших земляків-мандрівників
За цей час вони відвідали Чернівецьку, Тернопільську, Івано-Франківську, Закарпатську, Львівську, Волинську, Запорізьку та інші області. Як тривала підготовка, що спіткало їх під час туру, та з якими складнощами вони стикнулися – дізнавалася «Запорозька ».
Наші земляки, запоріжці Ольга Білинська та Юрій Васильєв дуже люблять кататися на велосипедах. З 2012 року вони почали здійснювати різні велопоходи. За цей час Ольга відвідала 44 країни, а Юрій – близько 30. А нещодавно вони повернулися з тривалої веломандрівки різними куточками України.
Так, впродовж останніх 4 місяців парі вдалося на своїх двоколісних транспортах відвідати 19 регіонів. Вони розповіли, що до цієї велоподорожі вже мандрували велосипедом в 14 країнах, тому підготовка була досить стандартною.
– Вирішили поїхати в цю мандрівку Україною, бо, по-перше, нас майже 3 роки не було в Україні, і ми вирішили краще дізнатися, як вона змінилася. А, по-друге, у світі незрозуміла ситуація з карантинними обмеженнями – вирішили перечекати цей період на батьківщині. Але дуже хотілося подорожей. Їздимо переважно вдвох, але іноді до нас приєднуються інші велосипедисти. Ми від початку знали, які речі нам потрібні. А обрали саме велосипед, бо це просто, зручно, екологічно. А головне – добре для здоров’я, та є можливість більш детально досліджувати кожен регіон окремо, – розповіла пані Ольга.
– Які регіони увійшли у ваш тур та які були умови життя?
– Подорож розпочалась 29 червня і закінчилась 4 листопада – отже, трохи більше 4-х місяців. Спочатку мандрівники дістались поїздом із Запоріжжя до Чернівців, а вже звідти почалась суто велосипедна мандрівка.
Іншим додатковим транспортом ми надалі не користувалися. Проїхали 19 областей, як і планували – Чернівецьку, Тернопільську, Івано-Франківську, Закарпатську, Львівську, Волинську, Рівненську, Хмельницьку, Житомирську, Вінницьку, Черкаську, Київську, Чернігівську, Сумську, Харківську, Полтавську, Кіровоградську, Дніпропетровську та Запорізьку.
Із речей брали намет, спальник, спортивний і теплий одяг, техніку для зйомки, приладдя для ремонту велосипедів, ноутбуки, засоби для приготування їжі – котел, газовий пальник, посуд та інші дрібні речі. Все це вмістилося у 4 велосумки.
На початку подорожі, коли погода була тепла, запоріжці часто ночували в наметі, але згодом все частіше користувалися сервісами пошуку гостьових хостів саме для велосипедистів, також писали у велоспільноти. Іноді люди самі їм писали у Фейсбуці та запрошували до себе додому. Були випадки, що зупинялися у родичів або старих друзів.
– З якими складнощами стикнулися під час подорожі та скільки витратили коштів?
– По-перше, подекуди дуже некомфортні узбіччя – на більшості доріг вони занадто вузькі і їхати по них не дуже комфортно, особливо там, де пролітають фури. А по-друге, наприкінці серпня вже почало холоднішати, тому нам треба було пришвидшитись, аби встигнути повернутися в Запоріжжя до першого снігу. А коштів витратили дуже мало, бо ми витрачали їх тільки на їжу. Найбільша наша витрата – покупка нового дрону, бо попередній знесло вітром у Чернівцях, і ми його так і не знайшли. За 4 місяці на двох витратили близько 15-20 тис. грн, – розповіли мандрівники.
– Яка область сподобалась понад усе?
– Нашим землякам дуже сподобалось в Карпатах, хоча ми там вже не раз були. Але якщо порівнювати очікування/реальність, то, мабуть, найбільше вразила Вінницька область, вид на Дністер біля Могилів-Подільського та неймовірна гостинність людей.
В усіх областях були дуже привітні люди! Що до подальших планів – поки є ідеї, але чіткого плану ще немає. Але коли потеплішає, хотілося б проїхати всі області України на велосипедах, – мріють молоді люди.
– Що порадите велотуристам-початківцям?
– Не боятися, не сумніватися, а починати втілювати мрії про велоподорожі в життя. Спочатку дуже важливо знайти однодумців – це можуть бути друзі, знайомі або клуб велотуристів у вашому місті. Не треба одразу намагатися здійснити амбітні плани – починати треба з малого – з подорожей по своїй області та Україні.
Так ви протестуєте спорядження, зрозумієте, які речі вам потрібні, а які – тільки заважають. І взагалі, чи подобається вам довго мандрувати велосипедом. А якщо так, то можна вже й про навколосвітню подорож велосипедом замислюватися.
велосипедЗапоріжжяподорожтур