CLAAS, thermal DRONES та AgXeed розробили спільний інтерфейс для автономного косіння, безпечний для тварин і птахів, що гніздяться у траві.
Про це повідомляє пресслужба CLAAS.
Пояснюється, що дані про джерела тепла, отримані під час польоту дрона, спочатку зберігаються, потім обробляються за допомогою програмного забезпечення з ШІ та передаються разом із відповідними даними про місцезнаходження за допомогою GPS до інструменту планування процесу. Ці дані враховуються під час планування маршруту, завдяки чому при роботі автономної косарки забезпечується визначений (і регульований) буфер безпеки навколо місця, де знаходиться оленя або гніздо. Така можливість об’їзду особливо корисна на полях, де розмножуються птахи, що перебувають під охороною, оскільки їхні гнізда неможливо перенести. Фермери та підрядники можуть відстежувати хід роботи машини в реальному часі на своєму смартфоні, планшеті або ПК через платформу AgXeed. Таким чином, використання комбінацій автономних косарок може задовольнити вимоги щодо дружнього до дикої природи та сталого управління пасовищами, а також високої продуктивності на одиницю площі. Крім того, фермери можуть задокументувати заходи, вжиті перед косінням, щоб виконати зобов’язання щодо надання супровідної документації.
Одним із успішних дослідницьких проєктів є розробка безпілотного інтерфейсу для переходу від високоавтоматизованого до автономного косіння за допомогою AgXeed AgBot та фронтальної косарки CLAAS DISCO після попереднього виявлення диких тварин за допомогою дрона thermalDRONES.
«У майбутньому технологію можна буде використовувати не лише в автономних польових роботах, але й в автономних тракторах без водія та високоавтоматизованих керованих тракторах і збиральних комбайнах, оснащених системою рульового керування, які рухаються за заздалегідь спланованими маршрутами», – підсумовують у CLAAS.
Читайте також: Робота адаптували для традиційного обладнання кормозаготівлі