До теми
- Чоловікам від 18 до 60 без військового квитка не можна перебувати у прикордонних населених пунктах
- Нинішні темпи мобілізації дозволяють компенсувати втрати та формувати резерви для підтримки ЗСУ — ВРУ
- Уряд Малі заявив про розрив дипвідносин з Україною: причина
Чи відбудеться демобілізація в Україні сказати важко, зважаючи на важку ситуацію в країні.
Про це заявив член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський під час брифінгу.
«Демобілізація – це питання найбільш болюче та найбільш складне. Ми стали заручниками популістських ідей окремих політиків, які вкинули спочатку в публічний простір, а потім в якості законодавчих ініціатив можливості військовозобов’язаних бути звільненими з військової служби під час дії правового режиму воєнного стану», – зазначив народний депутат.
За його словами, у комітеті питання демобілізації обговорювалося «дуже ретельно».
«Історія світових воєн, на жаль, не знає прикладів, коли до завершення повномасштабної війни, до відсічі агресії здійснювалися якісь комплексні заходи щодо звільнень з військової служби тих, хто відстоює територіальну цілісність та державний суверенітет», – зауважив Веніславський.
На його думку, питання демобілізації має не лише політичне, а й оборонне, безпекове і військове значення.
«Політично вигідно говорити, і нам хотілося б дати надію для тих людей, які воюють, що вони будуть після певного часу мати можливість на звільнення. Але, на превеликий жаль, наразі ситуація залишається на фронті дуже складною», – зауважив Веніславський.
Читайте також: Чоловікам від 18 до 60 без військового квитка не можна перебувати у прикордонних населених пунктах
РФ буде збільшувати особовий склад своєї армії, тому «говорити на цьому фоні про можливість звільнення дуже проблематично».