Вторник, 21 марта, 2023
Новости Запорожья
UK RU
  • Главная
  • ЗАПОРОЖЬЕ
  • Область
    • Новости Бердянска
    • Новости Мелитополя
    • Новости Энергодара
    • Новости Пологи
  • ОБЩЕСТВО
  • Политика
  • Экономика
  • Криминал
  • Спорт
    • Новости бокса
    • Новости футбола
  • Карта Запорожья
  • Погода
Нет результатов
Показать все
  • Главная
  • ЗАПОРОЖЬЕ
  • Область
    • Новости Бердянска
    • Новости Мелитополя
    • Новости Энергодара
    • Новости Пологи
  • ОБЩЕСТВО
  • Политика
  • Экономика
  • Криминал
  • Спорт
    • Новости бокса
    • Новости футбола
  • Карта Запорожья
  • Погода
Нет результатов
Показать все
Новости Запорожья
Нет результатов
Показать все
RU UK

Децентралізація.Європейський досвід. Катрі Райк: «Якщо у Нарві десь велика брудна калюжа, про це обов’язково потрібно повідомити в першу чергу безпосередньо меру»

20 октября, 2021
в рубрике Экономика

Децентралізація.Європейський досвід.  Катрі Райк: «Якщо  у Нарві десь велика брудна калюжа, про це обов’язково потрібно повідомити  в першу чергу безпосередньо меру»Децентралізація.Європейський досвід.  Катрі Райк: «Якщо  у Нарві десь велика брудна калюжа, про це обов’язково потрібно повідомити  в першу чергу безпосередньо меру»Децентралізація.Європейський досвід. Катрі Райк: «Якщо у Нарві десь велика брудна калюжа, про це обов’язково потрібно повідомити в першу чергу безпосередньо меру» 17.10.202117.10.2021

В рамках реалізації Програми USAID DOBRE «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність», яку реалізує Український кризовий медіа-центр, у Запоріжжі з дружнім візитом побувала екс-міністерка внутрішніх справ Естонії та екс-мер  третього за величиною у країні міста Нарва, яка вдруге балотується на цю посаду ( вибори відбулися 17 жовтня, тож очікуємо офіційних результатів.-авт.) пані Катрі Райк. На зустрічі із журналістами регіональних ЗМІ естонська посадовиця поділилася досвідом втілення місцевого самоврядування в Естонії.

Довідка ЗП.

Катрі Райк – Народилася і виросла в Тарту. Має освіту історика і вчителя історії та суспільствознавства. Як історик проходила стажування в Німеччині (університети Гамбурга і Марбурга). Доктор філософії з  історичних наук (2004 рік) З 1991 по 1999 рр. займала різні посади в системі Тартуського університету. З 1999 по 2007 рр. і з 2009 по 2015 рр. була директором Нарвського коледжу. З 2007 по 2009 рр. була віце-канцлером Міністерства освіти і науки Естонії. Пізніше – ректором Академії внутрішньої безпеки Естонії. З 26 листопада 2018 року по 29 квітня 2019 року обіймала посаду Міністра внутрішніх справ Естонії. У 2016 році отримувала премію Громадянина Європи. Пізніше її обрали депутатом  міськзборів  Нарви і 30 грудня  2020 року висунули   на посаду мера міста. Письменниця, написала низку книжок, одну з яких присвятила Нарві – «Моя Нарва. Між двох світів».

– Завдання людей, які працюють в сфері внутрішньої безпеки, забезпечити кожному жителю Естонії відчуття реальної  безпеки.  Особливо це стосується жінок, бо  таке  ганебне явище,  як насильство проти них,  й досі ще розколює наше суспільство,  і змінити  це  на краще ми зможемо тільки спільними зусиллями.   Тож  роль міністра внутрішніх справ-жінки  набула   важливого значення, – зазначила пані  Райк , згадуючи свою урядову діяльність .  – Не можна забувати і про співробітників сфери безпеки. Тож я  зосередилася на  вирішенні кадрової  проблеми в поліції і забезпеченні зростання зарплат поліцейським і рятувальникам.

Запорізьким журналістам  Катрі Райк розповіла про те, що її найбільше здивувало за час її роботи на посаді керівника третього за величиною міста країни.

–  Саме те, що, на думку багатьох нарвітян, мер повинен залатати всі ями в асфальті. Взимку – холодною сумішшю, влітку – гарячою сумішшю. Це першочергове завдання мера, певні містяни. Якщо десь велика брудна калюжа, про це потрібно повідомити безпосередньо меру. Передбачається, що мер повинен в першу чергу займатися комунальними питаннями. Майбутнє лікарні або складання програми розвитку – це щось надто абстрактне. це не справжні речі. Цим можна займатися ввечері, у вільний час, вважають  жителі нашого міста, – зазначила  Райк.- Ще одна  важлива тема в Нарві – кішки. Спробуй тільки сказати, що доля кішок тебе не цікавить. Дітей можеш не любити, але кішок зобов’язаний. Я вважала, що сенс притулків для тварин – допомогти знайти для них нову родину, але в Нарві сенс притулку – в колекціонуванні кішок. Їх там вже, напевно, чотириста.

Також посадовиця відмітила  власні здобутки на посаді мера.

 – Зрозуміло, люди хочуть швидких змін, але міняти щось швидко – це дуже важко. До того ж не слід забувати, що зараз у нас час коронавирусу. Якщо ж  говорити про те, що вдалося зробити, то я б виділила здобутки  у царині  спілкування з людьми. Причому, з різних тем. Наприклад, ми обговорювали  у соцмережі майбутнє Старого міста, до нього долучилися  1700 людей. Я намагаюся бути активною в Facebook і виступаю у ЗМІ.  Для мене дуже важливо, що тепер в депутатських комісіях беруть участь і представники опозиції Нарвських міськзборів. Ревізійна комісія належить опозиції. Мене це радує. Я вбачаю у цьому  ознаки демократії, це дуже важливо і позитивно. Що ще вдалося? Вирішується питання з організацією шкільного харчування. Сподіваюся, у  новому навчальному році школярі отримали значно   смачніші обіди.

Вона також додала, що  успішно лобіювала Нарвські інтереси при розподілі коштів з фондів ЄС.

 – Я знаю, звідки приходять європейські гроші, як їх витрачати і як сприяти тому, щоб Нарва  стояла б в цьому питанні на гідному місці, – зазначила пані-мер.

Згадуючи  про невдачі, Катрі Райк зазначила, що вакцинація від коронавируса в місті могла б проходити краще.

 – Ще одна проблема  – це робочі місця. Багато нарвітян зараз втратили роботу. У місті близько 4500 безробітних.  Плануємо  будівництво в місті заводу на 200 робочих місць, але хотілося б залучати в Нарву більше інвесторів. Важливо, щоб люди не їхали звідси, – додала Катрі Райк.

Нарва – це місто, розташоване на однойменній річці, з берегів якої можна побачити Росію (річка Нарва і є кордоном між Естонією і Ленінградської області Росії). Ідеш по променаду біля замку Германа (Нарвская фортеця) і бачиш на іншому березі  – фортеця Івангорода. І так виходить, що від Естонії до Росії рукою подати: 15 хвилин через Міст дружби і 2 прикордонних пости.

Катрі Райк написала книгу «Моя Нарва. Між двох світів» про те, як вона сама опинилася в Нарві, а було це дуже нелегко. Тому Нарва – це ніби не зовсім Естонія, але з повною упевненістю не Росія. Звідси і додаткова фраза в назві  «Між двох світів». 97% населення – російськомовні, етнічно російське населення, так вже вийшло за радянських часів. Політична історія у Естонії і Росії – непроста, і Нарва разом з усім районом Іда-Віруума багато в чому несе на собі цей хрест, звідси і проблеми, пов’язані з мовною політикою і з іншими сферами життя, які все ж спільними зусиллями намагаються вирішити. Так і вийшло, що Нарва сприймається як маленька країна, де живуть нарвітяне.

На жаль, під час Другої Світової війни Нарва була сильно зруйнована,  і її прекрасна і досить давня архітектура стала руїнами, а замість неї набудували сірі безликі радянські коробочки. Залишилося кілька старих красивих будівель, але в основному місто виглядає як звичайний пострадянський простір.  Але  це теж Європа.

У Нарві все далеко не гладко, дуже багато проблем, які треба буде розв’язати, але багато важливих справ вже  зробила сама автор книги і  головна з них –  будучи директором, вона організувала будівництво тут нового приміщення  для  навського коледжу Тартуського університету. По суті,  це європейська перлина посеред міста, а її будівництво коштувало величезних зусиль, адже щоб добитися цього – знадобилося довгих 9 років. Міські збори просто не схвалювали цього будівництва на пустирі, де  до того білизну на мотузках сушили.

Тепер ця будівля вважається чи не головною визначною пам’яткою, вона чудово оснащена,  й там проходить безліч конференцій та інших подій, постійно приїжджають посли різних країн та інші важливі персони, туди ж приходять весільні пари для фотосесії. Життя кипить саме в цьому місці, і це місце більше інших дає надію на те, що Нарва буде продовжувати змінюватися в кращий бік.

У Нарві відзначають і естонські, і російські свята, тут змішують естонські і російські слова, в результаті обидві мови стають іншими. Є чудове слово, яке застосовують до людей, які переїхали сюди з інших місць і перейняли звички: «обнарвел» або «обнарвела». Тому так важливі двомовні школи і уважне ставлення до мовної політики і багатомовної спільноти, до інтеграції. А відчути гримучу суміш двох мов можна, послухавши народну пісню: «Vihma sajab, як з відра».

Перебуваючи тут,  не відчуваєш того, чим тебе лякають, коли ти їдеш в Естонію з Росії: «Так там російських ненавидять». Такого немає, немає проявів ненависті, ні в Нарві, ні в інших частинах Естонії, є різниця менталітетів, є невеликий осад від минулих катастроф, яким не більше століття, а термін цей невеликий, є виправдано насторожене ставлення, є велика група людей, що застрягла душею в минулому, в Радянському Союзі, і багато того, що хотілося б змінити. Для цього буде потрібно більше часу і зміна покоління.

Досвід Катрі Райк показав, як важливо починати з себе, як важливо діяти і спілкуватися, як важливо обмінюватися міжкультурним досвідом і об’єднуватися для добрих справ. А ще вона так яскраво дала відчути, як чуже місто в дуже короткі терміни може стати «своїм».

Відповідаючи на питання про те, в якому стані знаходяться в її країні відносини між російськомовними людьми  та естонцями, мер Нарви розповіла, що деяка напруженість була в 90-х роках минулого століття, а зараз це все в минулому.

Одна з причин відсутності напруженості, на її думку, це те, що у російських жителів Естонії немає своєї національної політичної сили або партії проросійської спрямованості.

– Наш великий плюс – у нас немає проросійських партій, немає окремих партій, які складаються з одних російських, – заявила Райк.

За словами пані Райк- очільниці  переважно російськомовного міста, всі «освічені естонці» знають, яку відповідь слід дати на вітання «Слава Україні!». На доказ Райк продемонструвала і своє знання по цій частині. «Героям слава!» – вигукнула мер.

Катрі Райк також зазначила, що в Естонії з  інтересом спостерігають за подіями, що відбуваються в Україні,  і  долдала: « Вареники стали дуже популярними,  як і борщ».

Суспільство

Источник

Похожие публикации

Представникам Євроделегації презентовано функціональні можливості нових додатків ПРРО
Экономика

Представникам Євроделегації презентовано функціональні можливості нових додатків ПРРО

21 марта, 2023
Суд підтримав позицію податківців щодо відмови у реєстрації в ЄРПН податкових накладних на суму понад 47,4 млн гривень
Экономика

Суд підтримав позицію податківців щодо відмови у реєстрації в ЄРПН податкових накладних на суму понад 47,4 млн гривень

21 марта, 2023
Необхідність подання повідомлення про заснування трасту, фонду, установи чи іншого утворення
Экономика

Необхідність подання повідомлення про заснування трасту, фонду, установи чи іншого утворення

20 марта, 2023
Please login to join discussion

Популярные новости

игровые автоматы

Лучшие казино с минимальным депозитом и выводом Украина

На базах российских оккупантов в Пологах раздались взрывы

На базах российских оккупантов в Пологах раздались взрывы

Рашисты понесли значительные потери в оккупированном Бердянске

Рашисты понесли значительные потери в оккупированном Бердянске

Військові звання ЗСУ 2023 | Новини Політики

Військові звання ЗСУ 2023 | Новини Політики

Промоутер Фьюри: «Кого волнует, что говорит Беллью о гонораре Тайсона?»

Промоутер Фьюри: «Кого волнует, что говорит Беллью о гонораре Тайсона?»

Из Бердянска массово выезжают местные жители

Из Бердянска массово выезжают местные жители

Играть на реальные деньги в игровые автоматы EGT в казино Поинт Лото

Играть на реальные деньги в игровые автоматы EGT в казино Поинт Лото

Законопроєкт №9071: що передбачає та текст проєкту | Новини Політики

Законопроєкт №9071: що передбачає та текст проєкту | Новини Політики

Перевірити статус заявки на виплату від міжнародних організацій відтепер можна на порталі «Єдопомога»

Перевірити статус заявки на виплату від міжнародних організацій відтепер можна на порталі «Єдопомога»

Відділ реклами: [email protected]

© 2022 Новини Запоріжжя
Незалежна спілка молодих журналістів Запоріжжя.
прп. Соборний, 158, Запоріжжя, Запорізька область, Украина, 69000

Нет результатов
Показать все
  • Главная
  • ЗАПОРОЖЬЕ
  • Область
    • Новости Бердянска
    • Новости Мелитополя
    • Новости Энергодара
    • Новости Пологи
  • ОБЩЕСТВО
  • Политика
  • Экономика
  • Криминал
  • Спорт
    • Новости бокса
    • Новости футбола
  • Карта Запорожья
  • Погода

© 2022 Новини Запоріжжя
Незалежна спілка молодих журналістів Запоріжжя.
прп. Соборний, 158, Запоріжжя, Запорізька область, Украина, 69000