У регіонах, де оголосили червону зону карантину, у громадському транспорті необхідно мати COVID-сертифікат чи негативний тест на коронавірус. Разом з тим, якщо правоохоронці чи інші служби перевірять COVID-сертифікат – вони не порушують закон.
Чи мають право перевіряти ковідні документи?
Також це не є розголошенням медичної таємниці. Про це заявили у Міністерстві охорони здоров’я України.
Справді, зі згідно зі статтею 39-1 Закону України про “Основи законодавства України про охорону здоров’я” пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, які отримали при його медичному обстеженні. Таких даних COVID-сертифікат не містить.
Тобто медична таємниця містить звернення до лікаря чи діагноз, а у документах про вакцинацію цих відомостей немає, – мовиться у повідомленні МОЗ.
У міністерстві зазначили, що так правоохоронці при перевірках дотримання карантинних правил можуть вимагати у громадян пред’явити COVID-сертифікат, і це є цілком законно.
Де не можуть перевіряти сертифікати?
Разом з тим, норма про наявність документу про вакцинацію не поширюється на відвідування таких закладів:
- банків;
- АЗС;
- ветеринарних магазинів;
- аптек;
- всіх продовольчих магазинів на будь-якому рівні епіднебезпеки.
У цих закладах ніхто не може перевіряти у відвідувачів наявність документу про щеплення.
До слова, з наступного тижня невакциновані українці, які перехворіли на коронавірус, зможуть отримати цифровий COVID-сертифікат про одужання, який дозволятиме упродовж 90 діб без обмежень працювати, відвідувати заклади та пересуватись у жовтій та червоній зонах карантину.
Джерело: 24 канал